05 تیر 1395 - 11:05
برای ورود به سفارت چگونه لباس بپوشیم؟؟!

برای ورود به سفارت چگونه لباس بپوشیم؟؟!

لباس و ادکلنی که شما در روز مصاحبه استفاده می کنید پر از نشانه‌های مخفی است که معرف شما قبل از ارائه مدارکتان به سفارت است .

شرکت زنده رود در حالت  اول برای شما مسافرین عزیز آرزوی موفقیت می‌کند و در حالت دوم می‌توانیم به شما ترفندهایی را گوشزد کنیم که به کار بستن آن ترفندها مساوی است با نتیجه دلخواه شما یعنی تاثیر گذاشتن روی فرد مصاحبه کننده است.

 

برای موفقیت باید بتوانید در همان لحظه اول یعنی درست قبل از اینکه هر حرفی به میان بیاید تصویری درست از خودتان ارائه دهید و احترام مصاحبه کننده با خود را برانگیزید.

شما باید تصویری درست از شخصیتان ارائه دهید، شخصیتی محکم با اقتدار بنابراین باید سخت مراقب لباس پوشیدنتان باشید و فراموش نکنید سبک لباس پوشیدن شما نشاندهنده شخصیت اجتماعی شماست. در اولین برخورد انتخاب کفش هم آداب خودش را دارد . خانم ‌ها بهتر  است به کفش‌های پاشنه دار فکر کنید البته نه کفش‌هایی با پاشنه‌های باریک 7 سانتی متری در این شرایط کفش‌هایی با پاشنه‌های پهن و بلندی حدودا 5 سانتی  متر مشروط بر اینکه سر صدای  زیادی راه نیندازد انتخاب‌های مناسبتری هستند اگر با کفش‌های پاشنه دار میانه خوبی ندارید در این صورت از کالج‌های رسمی استفاده کنید . خانم باشید یا  آقا باید به انتخاب کفش‌هایی فکر کنید که در عین آراسته بودن در آنها احساس راحتی می کنید واکس را هم فراموش نکنید . چون تمیزی کفش‌  شما همانقدر مهم است که سبک و مدل آن، کفش شما باید برق بزند فرقی هم نمی کند که خانم یا آقا باشید.

احترام گذاشتن به آداب و قواعد پوشش در روز مصاحبه یعنی احترام قائل شدن برای سفارت مورد نظر،مطمئن باشید خانم یا آقایی که قرار است با شما مصاحبه کند افرادی بسیار  ریزبین هستند حالا کافی است شما در برابر این اشخاص با یک دست لباس اسپرت حاضر شوید. آنها قبل از نگاه کردن به مدارک شما با خودشان می‌گویند این شخص صلاحیت داشتن ویزای شینگن را ندارد.

آقایان باید به یک دست  کت وشلوار مناسب و کفش‌های مردانه رسمی فکر کنند اما همین مناسب بودن یعنی رفتن سراغ کت و شلواری درست به اندازه خودتان با برش های دقیق و خوش دوخت باشد.

اما نوع پوشش خانم‌ها قواعد خاص خودش را دارد . یک مانتوی مناسب فصل یا حتی پالتوی نیم تنه با رنگهای گرم و پخته یک شلوار پارچه ایی آراسته با خط اتوی مناسب ،  از روسری ابریشمی با طرحی ساده  و نه چندان شلوغ که هماهنگی لازم را با رنگ مانتوی شما دارد استفاده کنید اگر از شال استفاده کنید بهتر است از یک شال رسمی که شما را به ظاهر رسمی دلخواه تان برساند.

ساعت را فراموش نکنید

در آن روز  بهتر است به جای  رفتن سراغ زیور آلات عجیب و غریب به یک ساعت رسمی درست و حسابی فکر کنید . در استفاده از دستبندهای پرزرق و برق خوداری کنید استفاده از ساعتهای چرمی در مورد آقایان آنقدر در ظاهر شما تاثیرگذار  نیست که استفاده از یک ساعت مچی رسمی دارد.

ارسال نظر جدید


نظرات کاربران
نظری برای این مطلب ارسال نشده است.